בשנים האחרונות פגשתי מנהלים רבים שיש להם סוכנים במשרד ולמרות שהם כבר שנים רוצים להגדיל את המשרד ולהתפתח הם לא כ"כ מצליחים כי הם רואים שכל היום הם מסביב לסוכנים שלהם ולא מצליחים לפנות זמן כדי להגדיל את המשרד.
אתם מכירים את הבעיה מקרוב פער גדול בין רצון להתפתח מול התמודדויות יום יומיות בצורת כיבוי שריפות, שמתישות ועוצרות את הצמיחה וההתפתחות. הדרך להוריד משמעותית את כמות  כיבוי השריפות במשרד שלכם זה סדר ושיטה ברורים ככל שהעסק שלכם יכיל את היסודות הנכונים שמטרתם לייצר סדר ושיטה ברורה לעסק שלכם, יהיה לכם זמן רב שיתפנה לצורך פיתוח המשרד והרחבתו גם במספר סוכנים וגם בכמות עסקאות. זה לא משנה אם אתם רוצים להקים משרד תיווך או אם יש לכם משרד תיווך קיים ואתם רוצים לפתח אותו העקרונות הם אותם עקרונות. בכתבה הזאת עשיתי לכם סדר לגבי היסודות הנכונים לבניית משרד תיווך שיאפשרו לכם לייצר משרד שרק מתפתח וגדל.
אז מה הם היסודות של משרד תיווך מצליח? 
השלב הראשון הוא בניית חזון השלב הזה עונה על השאלה להיכן אתם רוצים להגיע, מה התמונה שאתם רואים בראש בעוד שנה, ו3 שנים שמאוד תשמחו שהיא תקרה ולמה. חלק מזה קשור גם ליעדים כספיים, כמה אתם רוצים שיהיה הכנסות במשרד בעוד שנה וכמה בעוד 3 שנים ומה ההכנסות האלו יאפשרו לכם. לדוגמא: נפגשתי עם מנהל אחד שאמר לי שהיעד שלו הוא להגיע ל-4 משרדים ב-4 ערים שונות באזור הדרום ולעומת זאת מנהל משרד אחר אמר לי שהמטרה שלו לגדול למשרד הכי דומיננטי בעיר גם בהיקף עסקאות וגם בכמות סוכנים. אתם מבינים שכל יעד כזה יש לו תוכנית פעולה שונה לגמרי לביצוע? שכמעט כל החלטה שתעשו בעסק יכולה להשתנות לפי המטרה שלכם?
למה זה טוב לכם? כי בלי יעד אתם מסתובבים סביב הזנב של עצמכם ולא ממש מתקדמים תחשבו על  נסיעה ב-  waze בלי להגדיר לאן אתם רוצים להגיע, אתם כבר מבינים בעצמכם כמה זה חשוב וכמה זמן זה יחסוך לכם
השלב השני הוא מסלול ותוכנית עבודה לאחר שהגדרתם לאן אתם רוצים להגיע ואתם יודעים איפה אתם נמצאים היום נשאר לבנות את התוכנית איך אתם מגיעים מהנקודה של היום לנקודה שאליה תרצו להגיע בעוד שנה וזה בעצם המסלול בדוגמת הwaze  . כמובן שאת המסלול צריך להתאים לכל משרד באופן אישי כי הוא תלוי בהרבה היבטים כולל כלכליים.
לדוגמא: מנהל שיש לו ניסיון ניהולי רב וסכום כסף לא קטן להשקעה בפיתוח העסק לא דומה למנהל ללא ניסיון ניהולי שרוצה לפתח את המשרד מהכנסות קיימות. אני נתקל הרבה במנהלים שיש להם תוכנית לאן להגיע  אבל אין להם שום תוכנית איך להגיע לשם חוץ מלזרום ולצפות שיהיה בסדר, זה נחמד אבל לא תוכנית ובטח שלא ברורה.
 למה זה טוב לכם? כי זה ייתן לכם כמנהלים בהירות על הדרך ולא תצטרכו לקפוץ מפרויקט אחד לשני המסלול יעזור לכם לקבל החלטות מורכבות בלי להרגיש נקיפות מצפון שאתם מפספסים.
השלב השלישי הוא נהלים כתוביםתפקיד הנהלים הוא להסדיר את שיתוף הפעולה במשרד בין הסוכנים ע"י הפחתת המחלוקות למינימום ושחרור המנהל מתפקידו כגננת במשרד תוך הסתכלות מתמדת על טובת המשרד וטובת הסוכנים.
למה זה טוב לכם? כי נהלים יוצרים שקט במשרד ושקט מייצר מוטיבציה שמייצרת מהר מאוד הכנסות ורווחים לסוכן ולמשרד. למשל: צריך להגדיר איזה סוכן מטפל באיזה לקוח ולכמה זמן (מצד אחד צריך קשר אישי עם הלקוחות אבל מצד שני סוכן שלא מטפל בלקוח לא יכול לעצור סוכן אחר מלעשות איתו עסקה )
השלב הרביעי הוא בניית שיטות עבודה כתובות איך מגייסים בלעדיות במשרד, איך עובדים עם מתעניינים , מה הבידול של המשרד לעומת משרדים אחרים, איך מתנהלת ישיבת צוות, איך עושים שיווק ואיך בודקים את היעילות שלו ועוד .
 למה זה טוב לכם? כי ככל שהשיטה יותר ברורה וכתובה אתם תוכלו לזרום בתהליך ויהיה לכם קל להעביר את זה הלאה לסוכנים שלכם ללא השקעת הרבה אנרגיה מצידכם. לדוגמא: תחשבו על תוכנית חניכה כתובה לסוכן (לא משנה ותיק או חדש) שהסוכן לומד מתוך מערכת את השיטה של המשרד ובא אליכם רק עם שאלות או יישום בשטח, כמה זמן הייתם חוסכים על חניכה של סוכן שהרבה מהם עוזבים אחכ ומבזבזים לכם את הזמן ואת האנרגיה.
השלב החמישי הוא הבניית תהליכי עבודהמה בדיוק התפקיד של כל אחד במשרד, מה הוא עושה ומתי ולמי הוא מדווח וקביעת בקרה על התהליך.
למה זה טוב לכם? כי תהליכי עבודה עוזר לכולם להיות הרבה יותר יעילים , לכל אחד מובן התהליך וזה מייצר סדר במשרד (חסל כיבוי שריפות קבוע) למשל : תחשבו על נכס בבלעדיות איפה הוא נרשם , מי מעודכן עליו ומתי , מי משווק את הנכס ואיפה , איך יודעים מה קרה כתוצאה מהפרסום, מי מעדכן את המוכר , מתי ומה כולל העדכון , פעם בכמה זמן נפגשים ומתי מעדכנים בפלאפון וכו בניית היסודות האלו ישפיעו מיידית על הסדר במשרד ועל ההכנסות שלכם ויפנו אתכם להתעסק בפיתוח ולא בכיבוי שריפות כל היום.

אם גם אתם רוצים להטמיע תהליכים שיגדילו את ההכנסות שלכם כבר השנה הירשמו לשיחת ייעוץ ללא עלות בלינק הזה https://bit.ly/32CqD4q

רוצים להכשיר את עצמכם או את הסוכנים שלכם?

  1. קורס דיגיטלי למנהלי משרדים "איך להכניס לפחות 1,000,000 ₪ מהסוכנים במשרד שלך"

לפרטים נוספים https://bit.ly/3monRaZ

  1. קורס דיגיטלי "איך להשיג בלעדיות ולמכור נכס ב-90 יום בלבד"

לפרטים נוספים https://bit.ly/31OBcCk

  1. קורס "איך להפוך מתעניין לקונה וכסף בבנק"

לפרטים נוספים https://bit.ly/2Gd8OBl

לרכישת חבילת קורסים בהנחה

צרו קשר בטלפון 054-4340361

 

0537933313⁩ 0537933313⁩ תרימו טלפון: 0537933313⁩