"לו היו לי שמונה שעות לכרות עץ, הייתי מקדיש שש שעות מהן להשחזת הגרזן" אברהם לינקולן 

רבות נכתב על החשיבות של התכנון בחיים בכלל ובעסקים בפרט, התכנון הוא אחד מאבני היסוד של כל ניהול עסק: תכנון בקרה וייעול .
זה כ"כ פשוט להבנה: אני מתכנן משהו שיקרה, עושה בקרה לעצמי תוך כדי העשייה לראות מה עובד ומה לא, מה שעובד ממשיך ומה שלא משפר, פשוט, לא? 

תחשבו על בית שנבנה עם תוכנית אדריכלית שמביאה ומחברת את כל המערכות שקשורות לבית והכל מחובר לשעונים מתאימים תוך כדי ניצול מקסימאלי של השטח. 

עכשיו תחשבו על אותו בית שנבנה בלי תוכנית וכל פעם התווסף חדר או שירותים וגם כל נקודת חשמל או אינסטלציה נבנתה בצורה נקודתית .

אתם מבינים את ההבדל בין 2 האופציות

בכמה דברים תצטרכו לטפל באופציה השנייה רק בגלל שלא תיכננתם נכון בהתחלה.

זה כ"כ ברור ופשוט להבנה כשמדובר בבית. ועדיין רובם המוחלט של מתווכים או מנהלים שאני פוגש לא מתכננים בעסק שלהם וזה אומר שהם לא עושים בקרה, והמחירים שהם משלמים בעיניי  הוא כבד מאוד, מעבר לזה שהם משקיעים המון זמן אח"כ, רק בשביל לתקן את הטעויות שנובעות מחוסר תכנון . 

אז בואו נבין במה מדובר תכנון נוגע לכל דבר בעסק שלכם: תכנון קשור לזמן שלכם, לאנרגיה שלכם, לכסף שאתם רוצים להרוויח ולתכנית עבודה שנגזרת מזה .

תכנון קשור לגיוס בלעדיות, גיוס סוכנים או מציאת משרד, ובעצם לכל דבר שאפשר למדוד בעסק שלכם.

אם אתם רואים אנשים שהם כל הזמן רצים סביב הזנב של עצמם וכל הזמן אומרים שהם לא מספיקים כלום, כנראה שהם לא מתכננים ורק מגיבים לסיטואציות .

בואו ניתן דוגמא: בואו ניקח את השבוע הקרוב שלכם, כמה מכם יודעים מה הם רוצים שיקרה השבוע ברמת מספרים מדויקים, כמה פרזנטציות, כמה פגישות עם קונים ,כמה אנשי קשר חדשים אתם רוצים לפגוש, איזה פרסומים אתם רוצים לעשות ומה אתם מצפים שיקרה כתוצאה מכך ובסופו של דבר איך כל זה מתחבר לתכנית החודשית שלכם שמתחברת לתכנית השנתית.

מתווך שמנהל את הזמן שלו בצורה נכונה, לא רושם רק את הפגישות ביומן אלא את כל מה שהוא רוצה שיקרה השבוע וכל יום נפתח בתכנון של מספר דקות ומסתיים בבקרה לראות מה הספקתם ומה לא כדי להעביר ליום הבא .
זה מתחיל בלרשום את כל המשימות שמרכיבות את העבודה שלכם ואז לשבץ אותם לפי משימות יומיות קבועות , משימות שבועיות קבועות ומשימות חודשיות קבועות .
כל זה צריך להיכנס ביומן ולעבור לתכנית שכתוב בה: מה אתם צריכים לעשות ביום ראשון ובכל יום ובכל שעה,  כדי לקדם את התוכניות שלכם לביצוע .
לא סתם אומרים שמה שלא מתוכנן ורשום ביומן סביר שלא יקרה .
אם יש דברים שכן קורים זה כנראה משימות שאתם אוהבים לעשות, משימות שאתם ממש לא אוהבים, בד"כ לא יקרו, כי זה נדחה לפעם באף פעם .

פעמים רבות מידי כשאני שואל מתווך או מנהל כמה אתה רוצה להרוויח השנה? התשובה היא "אני רוצה להרוויח כמה שיותר "
תשובה שבנויה מתכנון נראית כך: אני רוצה להרוויח 50,000 שח בחודש , לצורך זה אני צריך לעשות עסקה וחצי בחודש , כדי שזה יקרה אני צריך  x  פגישות עם מוכרים וy פגישות עם קונים .
את זה אני פורט לשבועות וימים ואני יודע בברור מה אני צריך לעשות כל יום, כדי לעמוד ביעד שלי, אם יש בעיה בתכנון שלי אני אדע תוך מספר ימים ולא אצטרך לחכות לסוף החודש כדי להבין היכן אני עומד.

אתם מבינים את ההבדל בין התשובות? מי לדעתכם יש לו סיכוי יותר להצליח? מי לדעתכם יכול לתקן תוך כדי תנועה?

אם למשל ראיתי שמשהו לא עובד לי במה שהגדרתי, יש לי זמן לתקן ולשפר תוך כדי תנועה אם ממש חשוב לי לעמוד ביעד שהצבתי.

ככל שמספר המשימות שלכם גדול יותר, התכנון חשוב יותר, כי יש המון דברים שנופלים בין הרגליים. תחשבו למשל כמנהלים, אם הייתם יכולים לעשות תכנון שנתי לכל סוכן וסוכן או לתכנן תקציב שיווק ופרסום ברמה שנתית או לתכנן כמה סוכנים תרצו לגייס השנה ומה נדרש מכם כדי לעמוד ביעדים שהצבתם לעצמכם .

זה ממש ההבדל בין להיות אקטיבי בעסק שלך ולהניע אותו קדימה לבין להיות פסיבי ולחכות שיקרה משהו או שאתה מתכנן או שמתכננים לך.

אחד הדברים המהותיים שתרוויחו מתכנון זה האפשרות לעשות בקרה, האפשרות לבחון את העסק שלכם בכל שבוע וחודש ולא רק בסוף שנה
האפשרות לתקן תוך כדי תנועה ולא פחות חשוב ייעול האנרגיה שלכם, אתם תדעו בכל שלב מה אתם רוצים שיקרה ומה אתם צריכים לעשות בשביל זה .

תכנון הופך את הריצה שלכם למשהו הרבה יותר יעיל וממוקד במקום להתפזר על מלא נושאים. 

חוסר תכנון זה בדיוק כמו לירות חץ למטרה עם כיסוי על העיניים.

עוד רגע שנה חדשה נכנסת,  כמה מכם ישבו לתכנן מה הם רוצים שיקרה בשנה הזאת בכל הפרמטרים שקשורים בחיים שלכם ובעסק שלכם.
כמה סוכנים תרצו לגייס השנה ,כמה עסקאות אתם רוצים לסגור השנה, באילו אזורים , כמה מהם בהשכרות , כמה במכירות כמה מהם במסחרי.

איך להעביר את כל מה שאתם רוצים לביצוע, מה זה דורש ממכם כל שבוע ומה כל חודש, מה תרצו ללמוד השנה כדי לשפר את המיומנות שלכם?

אני יכול לספר לכם שאני ישבתי ותיכננתי את השנה החדשה בעסק שלי, אילו פעילויות אני רוצה לעשות השנה, מתי, מה התקציב לכל פעילות ומה אני צריך לעשות כל שבוע כדי שזה יקרה. מה אני רוצה ללמוד השנה ומתי. והאמת שאני ממש מתרגש כי פתאום יש לי תוכנית ברורה ביותר, מה ייחשב בעיניי כהצלחה השנה . הבונוסים שהרווחתי מזה הם גם חיסכון כספי משמעותי בשיווק ובשכירת כיתות כי התחייבתי מראש לכל השנה. ובנוסף הרווחתי את האפשרות השבועית לבקרה לראות שהתקדמתי ואני מגשים את שאיפותיי. אחרי שהכנתי את זה חשבתי לעצמי , היי , תפרסם את זה וזה יאפשר לאחרים לתכנן מה הם רוצים לעשות השנה ומה יעזור לזה לקרות.

 

אם גם אתם רוצים להטמיע תהליכים שיגדילו את ההכנסות שלכם כבר השנה הירשמו לשיחת ייעוץ ללא עלות בלינק הזה https://bit.ly/32CqD4q

רוצים להכשיר את עצמכם או את הסוכנים שלכם?

  1. קורס דיגיטלי למנהלי משרדים "איך להכניס לפחות 1,000,000 ₪ מהסוכנים במשרד שלך"

לפרטים נוספים https://bit.ly/3monRaZ

  1. קורס דיגיטלי "איך להשיג בלעדיות ולמכור נכס ב-90 יום בלבד"

לפרטים נוספים https://bit.ly/31OBcCk

  1. קורס "איך להפוך מתעניין לקונה וכסף בבנק"

לפרטים נוספים https://bit.ly/2Gd8OBl

לרכישת חבילת קורסים בהנחה

צרו קשר בטלפון 054-4340361

0537933313⁩ 0537933313⁩ תרימו טלפון: 0537933313⁩